Da. B.

Dolani z nogo in pol v prvi ligi, Herz upa na zdrs Drave

Dol TKI Hrastnik
Dol TKI Hrastnik/Facebook

V 24. kolu 1.B DRL so se rokometaši Dola utrdili na vrhu lestvice, Šmarčani še vedno upajo na drugo mesto, Radeče pa so doma premagale Grosuplje.

Rokometaši Dol TKI Hrastnika so z zmago na derbiju kola proti ekipi Krim Olimpija (30:28) najbrž že storili odločilen korak k uvrstitvi v prvo ligo, kamor peljeta prvi dve mesti med drugoligaško konkurenco.

Ljubljančani so v dvorani Dolanka sicer povedli s 4:5, toda čvrsta obramba Dola na čelu z vratarjem Klemnom Sikoškom je ustavila goste in Zasavci so si kmalu priigrali pet zadetkov naskoka (12:7), ki so jih ohranili vse do polčasa (18:13). V drugem delu so se gostje deset minut pred koncem uspeli približati na le zadetek zaostanka (25:24), v končnici pa so bili spretnejši Dolani in slavili z dvema goloma prednosti.

Za Dol je Gregor Klepej dosegel 11 zadetkov, pet jih je dodal Domen Hribšek. Za Krim sta Novica Malešević in Miha Tomšič zabila po sedemkrat.

Dol za napredovanje v prvo ligo potrebuje le še točko. V predzadnjem kolu, ki bo na sporedu 7. maja, bodo Zasavci gostovali pri že odpisanem Grosuplju, za slovo od sezono se bodo doma pomerili s Šmartnim.

ŠMARČANI OSTALI V IGRI
Rokometaši Herz Šmartnega še naprej lovijo drugo mesto in s tem napredovanje v prvo ligo. Trenutno je na želeni drugi poziciji ptujska Drava, ki Šmarčanom beži za dve točki. Z zmago v Krškem (28:32) je Herz ohranil minimalne upe po napredovanju.

Prvi polčas je minil v znamenju izenačene igre, Posavci so na odmor odšli z minimalno prednostjo (16:15). Krško je ostajalo spredaj tudi na začetku nadaljevanja, sredi drugega polčasa pa je Herz uprizoril preobrat, nato pa v napeti končnici prišel do zmage s štirimi goli razlike.

Za Krško je David Ban zabil sedem golov. Za Šmartno jih je Tilen Strmljan prispeval osem, Jaka Avsec in Žan Pregelj pa po sedem.

V predzadnjem kolu bo Šmartno gostilo Radeče, za konec prvenstva bo igralo derbi na Dolu. Za uvrstitev na drugo mesto mora Herz do konca sezone osvojiti tri točke več kot Drava (ta ima boljši medsebojni izkupiček), kar se zdi malo verjetno.

RADEČANI DO OSME ZMAGE V SEZONI
Radeče Mik Celje so na domačem parketu pričakovano premagale Grosuplje (43:36) in se utrdile na devetem mestu, ki ga bodo najbrž zasedale tudi ob koncu sezone.

V prvem polčasu so Dolenjci sicer vodili za dva gola, toda po 30 minutah so bili za odtenek spredaj domačini (20:19). V drugem polčasu so Radečani postopoma višali naskok, povedli že tudi za devet (39:30), na koncu pa zmagali za sedem zadetkov.

Za Radeče je Blaž Ernestl dosegel osem golov, sedem jih je dodal Matic Stegne, šest pa Gregor Jukič. Za Grosuplje je desetkrat zadel David Kastelic, osemkrat pa Edis Harbaš.

Radečani bodo v predzadnjem kolu gostovali v Šmartnem, nato igrali zaostalo tekmo proti Krimu, za konec sezone pa bodo pričakali Krško.