Novice
Da. B.

Dolani prvaki druge lige, Herz brez napredovanja

RK Grosuplje

Rokometaši Dol TKI Hrastnika bodo v naslednji sezoni igrali v elitni ligi slovenskega državnega prvenstva.

V predzadnjem kolu 1.B lige so rokometaši Dola gostovali pri zadnjeuvrščenem Grosuplju in z zanesljivo zmago potrdili prvo mesto na lestvici ter napredovanje v 1.A ligo.

Dolani so že v prvem polčasu prišli do izdatne prednosti (14:20), v nadaljevanju pa še dodatno stopili na plin in na koncu slavili z razliko sedemnajstih zadetkov (26:43).

Za Dol je Klemen Brilej dosegel osem golov, po pet sta jih dodala Janez Guček in Gregor Klepej. Za Grosuplje je David Kastelic zadel osemkrat.

Dol je v prvo ligo napredoval povsem zasluženo, saj je skozi večino prvenstva vodil na lestvici. Varovanci Primoža Cenkarja so tako potrdili, da spadajo med najboljše slovenske klube, potem ko so se visoko zavihteli že v lanskem pokalnem tekmovanju.

KLJUB ZMAGI KONEC UPANJA ZA HERZ
Rokometaši Herz Šmartnega so pred predzadnjim kolom še gojili upe po napredovanju v prvo ligo, a so kljub zmagi proti Radečam ostali brez možnosti za preboj na prvi dve mesti. Svojo tekmo 25. kola je namreč dobila tudi ptujska Drava, tako zadržala dve točki naskoka pred Šmarčani in si ob boljšem medsebojnem izkupičku že zagotovila igranje med elito.

Proti Radečam je Herz že v prvem polčasu naredil neulovljivo razliko (20:11), v drugem delu pa zadržal naskok za končno zmago s petimi zadetki prednosti (31:26).

Za Šmartno je Tilen Strmljan dosegel osem golov, po šest sta jih dodala Rok Ribarič in Jaka Avsec. Za Radeče je sedemkrat zadel Danijel Dobravc, šestkrat pa Blaž Ernestl.

V zadnjem kolu bo Herz gostoval na Dolu, Radečani pa bodo za slovo od sezone gostili Krško.