Novice
Da. B.

Lepo slovo od še lepše sezone

RK Herz Šmartno

Na sklepni tekmi letošnje sezone v 1.B rokometni ligi je Dol TKI Hrastnik doma premagal Herz Šmartno in tako proslavil uvrstitev med elito, ki so si jo Dolani zagotovili že pred tednom dni.

Dol TKI Hrastnik je pred polno Dolanko v zadnjem 26. kolu gostil Herz Šmartno, ki se je skozi celotno sezono držal pri vrhu lestvice. Dolani so bili tokrat uspešnejši (33:26) in so Herzu vrnili za poraz v prvem delu sezone. Varovanci Primoža Cenkarja so naslov prvakov druge lige osvojili s 45 točkami, medtem ko so Šmarčani sezono sklenili na četrtem mestu (39 točk).

Po dokaj izenačenem začetku srečanja (7:5) je Dol do glavnega odmora izdatno pobegnil Herzu in po 30 minutah vodil za devet (17:8). V drugem polčasu so domačini ves čas vzdrževali varno razliko in na koncu slavili za sedem.

Za Dol je Klemen Brilej dosegel kar 13 zadetkov, šest jih je dodal Gregor Klepej. Za Šmartno je Jaka Avsec zadel devetkrat, Tilen Strmljan pa petkrat.

Poleg Dola bo v elitni NLB Leasing ligi v prihodnji sezoni igrala še ptujska Drava. Tretje mesto je zasedla ljubljanska ekipa Krim Olimpija.

RADEČANI KONČALI S PORAZOM
Rokometaši Radeč so si že pred več tedni zagotovili obstanek v ligi. Na svoji zadnji tekmi so gostili Krško in doživeli poraz (27:34).

Skozi prvi polčas so Krčani vzdrževali rahlo prednost, ob polčasu so vodili za tri (13:16). V drugem delu so Radečani dolgo držali priključek, v končnici pa popustili in izgubili za sedem golov.

Za Radeče je osemkrat zadel Blaž Ernestl, šestkrat Patrik Brečko, petkrat pa Danijel Dobravc. Za Krško je Marko Sintić vpisal devet zadetkov.

Iz 1.B lige sta izpadla Alples in Grosuplje, nadomestili ju bosta najboljši ekipi tretje lige - trboveljski Rudar in Cerklje.