Da. B.

Rudar klonil na premieri med drugoligaši

RD Rudar
RD Rudar

Odigrano je bilo uvodno kolo v 1.B rokometni ligi. Rudar in Radeče sta izgubila doma, Šmartno pa je slavilo v gosteh.

Trboveljski Rudar se je po ponovnem "rojstvu" kluba leta 2009 letos prvič uvrstil v višji rang tekmovanja, svojo pot v drugoligaški druščini pa je začel z domačo tekmo proti ekipi Moškanjci-Gorišnica in zabeležil poraz (26:29).

Knapi so po prvem polčasu držali korak s Prleki in na odmor odšli z izidom 14:14, v zaključku tekme pa so gostje unovčili izkušnje in vzeli dve točki. Za Rudar je Nikola Ranevski dosegel sedem golov, enega manj je zabil Luka Lenart.

DOBER ZAČETEK ŠMARČANOV
Herz Šmartno, ki je v lanski sezoni za las ostal brez uvrstitve med elito, je gostoval v Črnomlju in prišel do zanesljive zmage (25:30).

Šmarčani so že po 30 minutah vodili z 12:17, v drugem delu pa nadzirali rezultat in slavili za pet golov. Najbolj učinkovit v vrstah gostov je bil Tilen Strmljan z devetimi zadetki.

SLOVAN ZMAGAL V RADEČAH
Radeče Mik Celje so si v lanski sezoni zlahka zagotovile obstanek in podobne načrte imajo tudi letos, a na prvi tekmi je bil ljubljanski Slovan boljši (26:27).

Po prvem delu je sicer kazalo bolje, saj so domači vodili s 15:13, v nadaljevanju pa so bili spretnejši gostje. Za Radeče sta Peter Marušič in Blaž Ernestl mrežo zatresla po osemkrat.