Novice
Da. B.

Radeče slavile v Šmartnem, prva zmaga Rudarja

Herz Šmartno/Facebook

V drugem kolu 1.B lige so rokometaši Rudarja doma ugnali Sevnico (29:21), Radečeni pa so uspeli slaviti na gostovanju pri Šmarčanih (27:28).

Trboveljski Rudar je na uvodni tekmi v drugoligaški druščini doma klonil, popravni izpit pa so varovanci Gregorja Peska opravili z odliko, saj so Sevnico prepričljivo premagali.

Začetek tekme je bil sicer izenačen, toda ob koncu prvega polčasa so domači pobegnili in na odmoru vodili s 16:10. Tudi v nadaljevanju se Sevničani niso uspeli vrniti v igro in na koncu je Rudar slavil za osem (29:21).

Pri domačih sta vratarja Klemen Krajnc in Žiga Radulović zbrala kar 21 obramb, v napadu pa je bil najbolj učinkovit Jan Polanec s šestimi zadetki, po pet sta jih dodala Nikola Ranevski in Robi Habjan. Za Sevnico je Rok Kozole zabil osemkrat.

RADEČE DO PREOBRATA V PUNGRTU
Glede na lansko sezono in tudi začetek letošnje je zmaga ekipe Radeče Papir Nova na gostovanju pri moštvu Herz Šmartno rahlo presenečenje. Obe ekipi imata sedaj po dve točki.

Prvi polčas je bil izenačen, minimalno so ga s 15:14 dobili domačini. V nadaljevanju je Šmartno povedlo že za štiri gole, dobre tri minute pred koncem vodilo še za tri, a štirje zaporedni goli Radečanov so tehtnico nagnili na njihovo stran.

Za Šmartno je bil daleč najbolj razpoložen Tilen Strmljan z 12 goli, štiri je dosegel Grega Močnik. Pri Radečah je prednjačil Blaž Ernestl s sedmimi zadetki, šest jih je zabil Peter Marušič, pet pa Danjiel Dobravc.