Trbovlje Novomedijsko Mesto združuje mlade umetnike iz Zasavja, ki s svojimi inštalacijami in umetniškimi deli raziskujejo povezave med klasično in moderno umetnostjo, hkrati pa z vključevanjem sodobne tehnologije v svet umetnosti prinašajo svežino, drznost in projekcijo sveta, v katerem živimo.
TNM je skupaj z Delavskim domom Trbovlje pripravil stalno razstavo, na kateri se predstavljajo trije mladi umetniki; Amar Ferizović, dr. Maša Jazbec in Tanja Hanžič ob izdatni pomoči humanitarcev Toma Križnarja in Bojane Pivk Križnar.
Ferizović se predstavlja s projektom Hodi brez meja, ki obiskovalcu ponuja simulacijo življenja gibalno oviranih oseb, s tem pa tudi na kritičen način ozavešča javnost o položaju ljudi, ki so v družbi še vedno deležni mnogih predsodkov. Obiskovalec tako sede na invalidski vožiček in si nadane očala za virtualno resničnost, s tem pa podoživi vsakdanje težave invalidov ter njihove načine komunikacije in sobivanja z okoljem.
Transballance je umetniška inštalacija Maše Jazbec, ki s pomočjo digitalne manipulacije odpira nove poglede na ustvarjanje klasične fotografije s poudarkom na portretih. Takšen pristop ustvarja nove korake k razumevanju moderne umetnosti.
Jazbečeva pa se je skupaj s Tanjo Hanžič lotila tudi angažiranega projekta, imenovanega Življenje v Nubskih gorah 360-stopinj. Gre za zbirko posnetkov, narejenih s pomočjo 360-stopinjske kamere, ki prikazuje bogato kulturno življenje afriškega plemena Nube v gorah s poudarkom na glasbi, petju in plesu. Posnetke, katere sta zbrala humanitarca Tomo in Bojana Pivk Križnar, je moč razumeti kot dobrodošlo alternativo potrošniškemu načinu življenja na zahodu.
Razstavo si je mogoče ogleda po dogovoru z DDT.