V Hrastniku so že drugo leto zapored organizirali edini slovenski festival delavskega filma Kamerat, ki je v treh dneh postregel s projekcijami tako igranih kot dokumentarnih filmov, delavnicami in pogovornimi večeri. Po besedah organizatorjev je namen festivala ohranjati duh delavskega razreda tako znotraj kot izven Zasavja, hkrati pa opozarjati na številne krivice in druge ovire, s katerimi se omenjeni razred sooča na vsakodnevni ravni.
Kamerat tudi v drugo uspešno opravil svoje delo
Zaključil se je festival delavskega filma Kamerat
Zaključila se je druga edicija festivala delavskega filma Kamerat.
Festival, ki je potekal v prostorih hrastniškega Rudnika Trbovlje Hrastnik (RTH) je med 30.6. in 2.7. 2022 poskrbel za številne aktivnosti znotraj programa. V galeriji Mašinhaus je bila na ogled postavljena razstava Tihi pomniki preteklosti - spomeniki uporništvu v Zasavju, v rudniškem rovu pa si je bilo moč ogledati sklop kratkih filmov Akademije za glasbo, radio film in televizijo (AGRFT) temo delavstva, predvajani pa so bili tudi celovečerni dokumentarni in igrani filmi, med drugim tudi francoska socialna drama Stavka, ki je bila leta 2018 del tekmovalnega programa na prestižnem festivalu v Cannesu, koprodukcija Dober dan za delo slovenskega režiserja Martina Turka ter klasika slovenskega filma Po isti poti se ne vračaj režiserja Jožeta Babiča.
Ob rednem programu so na festivalu potekale še mnoge dejavnosti med drugim razstava del otroškega likovnega natečaja Rudarstvo skozi otroške oči, okrogle mize na temo težavnega položaja delavcev, prekarnega dela ter ženskih delavk, osrednji fokus festivala pa je bila Češka, saj je na dogodku gostovala tudi razstava o arhitektu Jožetu Plečniku, ki je s svojimi deli pomembno vplival tako na slovensko kot češko družbo.