Sarajevo Safari je najnovejši dokumentarni film režiserja Mirana Zupaniča, ki se pravkar odpravlja na krajšo turnejo po slovenskih kinih, projekcija pa je potekala tudi v trboveljskem kinu, kjer je po končanem filmu potekal pogovor z režiserjem.
Dokumentarni film se opira na možnost, da naj bi med letoma 1992 in 1995 oblegano mesto Sarajevo obiskali premožni tujci, katerim je bila za visoko plačilo obljubljena priložnost streljanja na civiliste. Ker o obstoju tovrstnega vojnega turizma na voljo ni oprejemljivih dokazov, se film zanaša predvsem na pričevanja tistih, ki so bili vpleteni v organizacijo safarijev na ljudi, svojo pozornost pa namenja tudi žrtvam napadov. Film je ob izidu naletel na burne odzive javnosti, režiser pa se je srečeval o očitki, da je posnel film, uperjen proti srbskemu narodu in da širi laži.
Zupanič je v pogovoru v Trbovljah povedal, da ga snemanje filma sprva ni mikalo, saj je s težavo verjel, da je nekdo zmožen takšnih grozodejstev: "Producent Franci Zajc je bil vrsto let v stikih z ljudmi, ki so poznali ozadje tovrstnih safarijev in sprva sem bil zgrožen nad tem, da bi takšna vrsta turizma sploh obstajala. Šele ko smo začeli pridobivati soglasja ljudi, ki so bili priča tem dogodkom, sem se odločil, da film zastavim kot priložnost, da se ozadje teh safarijev razišče in nekaj se že premika v tej smeri, vendar zaenkrat nisem optimističen."
Režiser je ob koncu pogovora dodal, da ne more povsem razumeti, zakaj se nekdo odloči izvršiti tako zavrženo dejanje: "Morebiti je te ljudi vodila želja po adrenalinu, morebiti psihopatska nagnjenja... a glavno sporočilo mojega filma je to, da je vojna med drugim grozna tudi zato, ker v njej vsa pravila civiliziranega sveta izginejo in se ljudje spremenimo v živali."