© 2026 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.
Laško Gremo v hribe
Čas branja 4 min.

Nad zelenimi gozdovi napisali prvo poglavje nove hribovske sezone


Oglasno sporočilo
20. 5. 2026, 08.49
Posodobljeno
25. 05. 2026 · 06:52
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

Grmada na Mali gori je dokazala, da pravih hribovcev ne ustavi nič. Razigrana pesem, dobra družba in legendarni gostje so odprli 17. sezono gibanja Laško Gremo v hribe.

GVH - Grmada na Mali gori-501.jpg
Laško Gremo v hribe
Marko Vozelj in vzdušje, ki ga zna pričarati le prava #gremovhribe skupnost

Ko so se v jutru tretje majske sobote nad Ribnico še lovili oblaki in so marsikoga skušali prepričati, naj ostane doma, so pravi pohodniki že zavezovali pohodne čevlje.

Želja po osvojitvi prvega vrha letošnje sezone je bila močnejša od vremenskih napovedi. Vreme je zdržalo in vztrajnost je bila poplačana tudi z nekaj sonca.

Vzdušje na osvojeni Grmadi na Mali gori tako napoveduje še eno izjemno sezono vseslovenskega gibanja Laško Gremo v hribe.

GVH - Grmada na Mali gori-44.jpg
Laško Gremo v hribe
Ambasadorka gibanja Laško Gremo v hribe Lea Mederal Gams v družbi Aktualove in Veseljakove ekipe ter animatork Alje in Katje iz Plesne skupine Hype, toplo sprejeti popestritvi letošnjih hribovskih zabav.

Na 887 metrih nadmorske višine so prve pohodnike že zgodaj dopoldne pričakali nasmejani obrazi združene ekipe Aktuala in Veseljaka, osvežilno Laško 0,0 % ter legendarna voditeljska trojica – Gregor Janežič, Dean On The Mikez Aktualovo Galamo in Nina Cestnik Pavlič s Petkovo pumpo.

GVH - Grmada na Mali gori-312.jpg
Laško Gremo v hribe
Tudi voditelji Nina Cestnik Pavlič, Dean On The Mike in Gregor Janežič so se na vrhu osvežili z napitkom iz zelenega zlata iz soda pivovarja Jožeta, ki mu ga je pomagala odpreti oskrbnica Doma na Grmadi na Mali gori Lucija Poje.

Poskočno do vrha in še naprej

Pohodnike sta s širokim nasmehom pozdravila ambasadorka gibanja Laško Gremo v hribe Lea Mederal Gams, ter voditelj Jutranje budnice na Veseljaku, sicer pa domačin Nejc Drobnič.

GVH - Grmada na Mali gori-161.jpg
Sviglo Production
Nad rodno Ribnico je z ansamblom Veseljaki zaigral tudi voditelj Veseljakove Jutranje budnice Nejc Drobnič.

Na Grmado se je povzpel tudi njegov sokrajan, olimpijec in član Zlatorogove športne družine Tomaž Tomšič. Nekdanji slovenski rokometni reprezentant, nosilec srebrne medalje z evropskega prvenstva je tudi predsednik Športne zveze Ribnica.

GVH - Grmada na Mali gori-253.jpg
Sviglo Production
Veseli smo bili družbe predstavnika OKS in Zlatorogove športne družine, domačega olimpijca Tomaža Tomšiča.

Odprtje nove sezone in prvega vzpona je bilo slovesno. Slovensko himno je zapel domačin Domen Kljun, zmagovalec predzadnje sezone oddaje Slovenija ima talent, ki nas je ganil z močnim glasom, kasneje pa še v družbi Ansambla Veseljaki ter združene ekipe Aktuala in Veseljaka s priljubljeno Miheličevo Veseli Ribnčan.

Preberite še

In trenutkov, ob katerih nihče ni ostal ravnodušen ni manjkalo. Ko je oder prevzel Ansambel Veseljaki, se je travnik pred domom namreč hitro spremenil v pravo hribovsko veselico, saj so poskočne viže dvignile na noge vse generacije pohodnikov.

GVH - Grmada na Mali gori-144.jpg
Laško Gremo v hribe
Domen Kljun, Ansambel Veseljaki in združeni ekipi Aktuala in Veseljaka.

Laško legenda Alfi Nipič in poseben silvestrski poljub

Poseben pečat letošnjemu začetku sezone je dodal prihod legendarnega Alfija Nipiča, prve letošnje Laško legende.

Čeprav je bil njegov nastop sprva načrtovan kot krajši glasbeni poklon, je Alfi množico tako prevzel, da je na odru ostal kar štirideset minut.

Zapel je svoje največje uspešnice, v zgodovino naših hribovskih pustolovščin pa se je za vedno zapisal še s posebno, majsko različico nepozabnega Silvestrskega poljuba.

Legendarni Alfi je nato iz rok predstavnice Pivovarne Laško Patricije Kodrič prejel tudi plaketo Laško legenda za življenjsko delo in neizbrisen pečat v slovenski glasbi in kulturi.

GVH - Grmada na Mali gori-281.jpg
Sviglo Production
Laško legenda Alfi Nipič v družbi predstavnice Pivovarne Laško Patricije Kodrič.

Hribovski vlakec je pospremilo sonce

Po eksploziji narodno - zabavne energije je na oder stopila Manca Špik, ki je komaj čakala, da z glasbo objame hribovsko občinstvo. In res ga je. S svojo iskrenostjo, toplino in uspešnicami je tudi letos povezala množico pohodnikov. Sonce, ki je kasneje pokukalo skozi oblake, je bila lepa nagrada za vztrajne hribovce.

GVH - Grmada na Mali gori-315.jpg
Laško Gremo v hribe
Manca Špik animatorki Katja in Alja iz Plesne skupine Hype in Veseljakova Zinka so poskrbele, da so nas pete srbele še bolj.

Za enega najbolj zabavnih trenutkov dneva pa je poskrbel Marko Vozelj, ki je pohodnike združil v najdaljši hribovski vlakec in Grmado za nekaj minut spremenil v eno samo veliko plesno prizorišče pod odprtim nebom.

GVH - Grmada na Mali gori-474.jpg
Laško Gremo v hribe
Plešoči vlakec je objel Grmado.

Alpinini gojzarji za dober namen

Posebno in predvsem ganljivo zgodbo, ki je vsem napolnila srce pa je letos spisal tudi pohodnik Toni, srečni dobitnik prvega para novih Alpininih gojzarjev Laško Gremo v hribe. Ko je prejel kultne pohodne čevlje, jih ni obdržal zase, ampak jih je takoj dal na dražbo in zbral več kot 400 evrov, ki jih je oddal v skrinjico, v kateri so se tudi na Grmadi zbirala sredstva za Jako Škofa.

Devetletni deček boleha za Duchennovo mišično distrofijo, zanj pa cela Slovenija stiska pesti in zbira sredstva. In tako je Toni pokazal, kako veliko srce ima tudi hribovska skupnost.

GVH - Grmada na Mali gori-431.jpg
Laško Gremo v hribe
Toni, ki je na Grmadi praznoval svojo fantovščino je pokazal, kako veliko srce ima. Alpinini gojzarji Laško Gremo v hribe pa so naredili prav poseben korak za dober namen.

Nepogrešljivi prijatelji letošnje sezone

Na Grmadi sta nas tokrat premierno s plesnimi gibi še dodatno razmigali animatorki Alja in Katja iz plesne skupine Hype.

Društvo AED, ki bo z nami tudi v tej sezoni, je obiskovalce ozaveščalo o pomembnosti temeljnih postopkov oživljanja in uporabe defibrilatorjev ter zbiralo podpise za nakup novih AED naprav.

Z nami sta bili tudi Dacia z modeloma vozil Bigster in Duster ter Varuh zdravja Vzajemna.

GVH - Grmada na Mali gori-482.jpg
Sviglo Production
Dacia je poskrbela, da je bila na Grmadi vsa potrebna oprema za brezskrbno zabavo.

Energija plus je s posebnimi trajnostnimi klopcami poskrbela za počitek utrujenih nog in za dodatno energijo naših mobilnih telefonov.

GVH - Grmada na Mali gori-525.jpg
Sviglo Production
To so klopce za počitek in polnjenje baterij - dobesedno!

Delamaris je na Grmadi že napovedal zdrave hribovske malice na prihodnjem dogodku, ki bo na Nanosu.

V ločevalne nahrbtnike Slopak pa smo odlagali prazne pločevinke in tako poskrbeli za okolju prijazno zabavo. Takšen naj bo prav vsak vzpon v hribe.

GVH - Grmada na Mali gori-215.jpg
Laško Gremo v hribe
Pločevinke so romale v poseben Slopakov nahrbtnik.

Prvi letošnji žigi in pogled proti Nanosu

Pomemben del prvega letošnjega hriba je bilo tudi zbiranje žigov za ambasadorje gibanja Laško Gremo v hribe. Prvi letošnji žigi so že našli mesto v planinskih kartončkih, pohodniki pa so s tem naredili prvi korak proti laskavemu nazivu Ambasador Laško Gremo v hribe 2026.

In čeprav je bila Grmada šele prvi letošnji vrh, je že pokazala, kakšna bo letošnja sezona: srčna, povezana, glasna in nepozabna.

Naslednja postaja? Vojkova koča na Nanosu, 6. junija, kjer bomo spoznali tudi po dva Aktualova in Veseljakova kanidata Laško Glasbenega poligona. Se vidimo v hribih!

lasko_gvh-2026_6junij_w_1080 x 1080.jpg
Laško Gremo v hribe
.

Še več utrinkov iz Grmade na Mali gori pa si lahko ogledate v spodnji fotogaleriji. 


© 2026 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.