© 2026 SVET24, informativne vsebine d.o.o. - Vse pravice pridržane.

V Zagorju ob Savi zgorelo reševalno vozilo


L. C.
1. 6. 2026, 13.33
Posodobljeno
13:56
Deli članek
Facebook
Kopiraj povezavo
Povezava je kopirana!
Deli
Velikost pisave
Manjša
Večja

V Zdravstvenem domu Zagorje je v soboto okoli 22. ure zagorelo reševalno vozilo. Požar se je z vozila deloma razširil na garažo in del objekta.

Požar
PGD Zagorje mesto
Reševalno vozilo ZD Zagorje

Na intervenciji so posredovali gasilci Prostovoljnega gasilskega društva Zagorje mesto, ki so s hitrim in strokovnim ukrepanjem preprečili širjenje požara na glavno stavbo zdravstvenega doma. Pred njihovim prihodom je ogenj poskušal pogasiti tudi eden od reševalcev, so nam sporočili iz zagorskega zdravstvenega doma. 

Reševalno vozilo je v požaru zgorelo v celoti, uničena pa je tudi vsa medicinska in druga oprema, ki se je nahajala v njem. Poškodovana sta bila še garaža in del objekta zdravstvenega doma.

V dogodku ni bil nihče poškodovan. Vzrok požara še ni znan, saj preiskava še poteka. Vozilo so v Zdravstvenem domu Zagorje dobili v uporabo julija lani, njegova vrednost pa je znašala približno 250 tisoč evrov. Višine nastale škode za zdaj še ni mogoče oceniti.

Kljub požaru delo v Zdravstvenem domu Zagorje poteka nemoteno, zagotovljena pa ostaja tudi nujna medicinska pomoč.


© 2026 SVET24, informativne vsebine d.o.o.

Vse pravice pridržane.